| Home | Archief nieuwsbrief | Abonnement | Wie zijn wij ? | Contact | Adverteren |
Nieuwsberichten van 17/04/2012
[Nieuws]Mozilla zou Flash niet mee automatisch laten ...
[Nieuws]Ontwikkelaars niet gelukkig met nieuwe layout...
[Nieuws]Spammers gaan met hun tijd mee
[Hardware]Aura: nieuwe interface voor chrome OS
[Oor]The Flavor Foundation - Supernova
[Site]Visual.ly: een showcase
[Site]Gratis bladmuziek voor piano
[Site]Calm: even relaxen
[Tip]Chrome's SEO Site tools uitgelegd 9: Img, For...
[Software]Bing Desktop: zoeken buiten de browser
[Software]Verisure: huisalarm
De meeste populaire reacties
[11]Vragen van de lezers ...
[9]Vragen van de Netties-lezers ...
[8]Vrijdag alternatieve OS: Ubuntu 9.1 ...
[7]Netties vraagt hulp lezers bij oplo ...
[7]Linux - Deel 1 - Een korte inleidin ...
De meeste recente reacties
Gedaan met het pirateren van Photoshop! ...
Gedaan met het pirateren van Photoshop! ...
Gedaan met het pirateren van Photoshop! ...
Is jouw router wel veilig? Deed je al een fir ...
BitTorrent Surf Beta: bestanden downloaden in ...
Zoeken met Google 


Reclame 


[Nieuws] Mozilla zou Flash niet mee automatisch laten draaien
Click-to-play optie wordt mogelijk standaard

Het is geweten: Flash is een knappe multimedia technologie, maar erg energievriendelijk is hij niet. Dat is ook de reden waarom Apple op zijn toestellen geen Flash laat draaien - en ervoor zorgt dat vele websites niet op de iPad en iPhone bekeken kunnen worden. Het web is nu eenmaal het web, en vele websites hebben Flash in hun pagina geïntegreerd.

Ook voor de Firefox-gebruiker kan flash hinderlijk zijn; wie veel tabblaadjes open heeft staan, waarop pagina's met Flash, ziet de geheugenruimte die de browser inneemt drastisch stijgen. En omdat heel wat van die Flash toch maar reclame is, zijn veel internauten ondertussen gewoon om de "Flashblock" add-on voor Firefox te installeren en activeren. Die vervangt de Flash-filmpjes door een afspeelknop. Wil je het filmpje zien, dan kan je dat alsnog, door op Play te drukken.

Mozilla zou nu van plan zijn om deze optie standaard in te bouwen in de toekomstige versies van Firefox, zo weet Ars Technica te melden. Dat bespaart niet alleen energie (wat vooral handig is wanneer je surft met je laptop of ander draagbaar toestel) maar is ook veiliger.

Hopelijk zet Mozilla zijn plannen door...

http://arstechnica.com/open-source/news/2012/04/mozilla-may- ...
http://flashblock.mozdev.org/
geef uw reactie hier

[Nieuws] Ontwikkelaars niet gelukkig met nieuwe layout Google+
Verbreekt alle apps en extensies

Google heeft zijn Google+ sociale netwerk Google+ altijd verder uitgebouwd, door de andere diensten aan G+ te koppelen. Verleden week werd het geheel dan in een nieuwe, meer gestroomlijnde layout gestopt. De navigatie werd verbeterd met allerlei versleepbare elementen en pop-up acties, in plaats van de statische buttons bovenaan. Alle navigatie staat nu opzij, en jij kan de volgorde van de opties wijzigen: Hangouts, Photos, Circles, Games, je profiel pagina, enz. Beweeg je de cursor over een van deze elementen, dan krijg je de opties te zien, zoals bijvoorbeeld bij Photos: dan krijg je de optie "Add Photo". Een volledige bespreking vind je bij TechCrunch. (1)

Mooi van Google, zou je zeggen, ware het niet dat ontwikkelaars ondertussen allerlei apps en add-ons gemaakt hebben voor Google+, die nu met één pennestreek niet meer werken. Die reageerden dan ook erg boos: "Bedankt voor het breken van mijn apps en extensies zonder me te waarschuwen" is de klacht van ene Mohamed Mansour, die een Google+ extensie gemaakt had waarmee ook de blinden de dienst gebruiken kunnen. De man voegt eraan toe, aldus WebProNews, dat Facebook zoiets nooit zou doen; dat sociale netwerk brengt immers vroege versies uit van nieuwe layouts, zodat ontwikkelaars hun eigen apps kunnen uittesten.

Dat is niet wat Google doet, het doet alles in zijn eentje. Reden waarom de ontwikkelaars zich in de steek gelaten voelen...(2)

http://techcrunch.com/2012/04/11/google-gets-a-big-refresh-w ...
http://www.webpronews.com/google-redesign-break-developers-a ...
geef uw reactie hier

[Nieuws] Spammers gaan met hun tijd mee
Spam via Pinternet, en spammers die aan SEO doen

Ongewenste reclame voor producten die jou niet interesseren: zolang het internet bestaat, bestaat er spam. En de spammers zijn altijd met hun tijd mee geëvolueerd. In de beginjaren was het voornamelijk via mail en de nieuwsgroepen dat de gebruiker ongewenste boodschappen te zien kreeg. Later werden de spammers slimmer: de meest verfijnde spammers maakten gewoon websites met daarop content die eigenlijk nietszeggend is (content farms), maar die toch de bezoekers lokt. De grof tewerk gaande spammer maakte enkel websites en stopte die vol trefwoorden, daarbij misbruik makend van SEO (search engine optimization), door bijvoorbeeld veel vaak opgezochte zoektermen op de pagina te zetten. Google probeert deze misleidende sites wel weg te wieden uit de zoekresultaten, maar slaagt er niet altijd in.

De spammers passen hun terrein altijd verder aan. Zo heeft Pinterest, de site waar je afbeeldingen rond een bepaald onderwerp kan "pinnen", de laatste tijd ook te maken met spammers. Zij gaan massaal andere gebruikers van Pinterest volgen; wanneer die een nieuwe volger zien, gaan de meesten meteen kijken naar de Pinterest site van de spammer, al is het maar uit beleefdheid. Een site die verwijst naar de website van de spammer - en dat is uiteindelijk de bedoeling: zoveel mogelijk bezoekers vergaren op de website van de spammer, om zo geld te kunnen innen voor de vertoonde advertenties. Pinterest zelf heeft in een blogartikel de gebruikers aangeraden om zulke spammers meteen te melden (1).

Via Quadrant Communications belandde ook een bericht van Symantec op onze redactie; daarin wordt ook gewezen op het feit dat spammers steeds vaker beroep doen op SEO om bezoekers naar de website te lokken om advertentie-kliks te vergaren, of, erger nog, om paswoorden te ontfutselen.

Daarbij sturen de cybercriminelen een tweet de wereld in die trefwoorden bevat die op dat moment populair zijn, en waarnaar veel gezocht wordt. Het gevaar zit hierbij niet meteen bij tweets van mensen die je altijd volgt, want die ken je en kan je eigenlijk wel betrouwen. Wat gevaarlijker is, zijn de zoektochten op hashtags of trefwoorden, want zo beland je op tweets van onbekenden. En de links die daarin vervat zijn, kunnen je in ongewenste avonturen storten... Het volledige bericht lees je op het blog van Symantec (2)

http://blog.pinterest.com/post/21069528666/addressing-spam-o ...
http://www.symantec.com/security_response/weblog/
geef uw reactie hier

[Hardware] Aura: nieuwe interface voor chrome OS
Het besturingssysteem in de browser. Werkt het?T

Toen Google een twee jaar gelden Chrome OS uitbracht, wou het ook een andere visie op werken met de computer invoeren. Het OS is eigenlijk alleen maar een browservenster, bovenop een Linux omgeving. Geen standaard applicaties aanwezig, want alles loopt via het web; in ruil daarvoor heb je wel een ijzersterke beveiliging, en een computer die weinig onderhoud vraagt.

Een denkwijze die zijn voor- en nadelen heeft. Die ook een beetje doet denken aan de mainframes en de "domme" werkposten, een systeem waarvan de "slimmere" desktop computer de opvolger werd. Bij die laatste heeft de gebruiker meer vrijheid om zijn eigen computer te personaliseren. Wat wellicht ook de reden is waarom het Chrome OS niet echt het succes heeft gekregen waarop Google gehoopt had. Het Chrome OS is in zijn huidige vorm té anders, té beperkt om het grote publiek te kunnen bekoren.

Daarin zou misschien binnenkort verandering kunnen komen. Er is immders een nieuwe versie van het Chrom OS onderweg, die een nieuwe gebruiksinterface heeft: Aura. Ars Technica kon de hand leggen op een testversie, en brengt er verslag over uit (1).

De conclusie is dat Aura het Chrome OS veel gebruiksvriendelijker maakt; Chrome OS blijft wel beperkt, omdat je nog altijd enkel binnen een browservenster werkt, maar enkele verbeteringen maken dit probleem minder onoverkomelijk. Zo kon je in vorige versies slechts één venster openen, met daarin dan verschillende tabblaadjes. Bij Aura werd het systeem van de verscheidene vensters terug ingevoerd, dat we zo gewoon zijn van de desktop. Er is ook een task manager gekomen, te vinden onderaan het scherm. Kortom, je zit in een meer vertrouwde omgeving.

Wie wil kan de uitgebreide bespreking bij Ars Technica lezen (1). Nu is het nog te zien of deze Aura het Chrome OS beter verteerbaar kan maken voor de massa...

http://arstechnica.com/gadgets/reviews/2012/04/hands-on-gett ...
geef uw reactie hier

  

[Oor] The Flavor Foundation - Supernova
[lounge] Muziek die het midden houdt tussen funk hip hop, en lounge. Heel gevarieerd. De band heeft ook muziek staan op Bandcamp, waar je hem gratis downloaden kan, en verzorgt ook een podcast

http://podcast.theflavorfoundation.com/
geef uw reactie hier

[Site] Visual.ly: een showcase
Bij Visual.ly kan je prachtige infogrammen aanmaken - afbeeldingen met info en statistieken, kort samengevat, die je meteen op de hoogte brengen van het hele onderwerp. Maar zelfs wanneer jij niet de behoefte hebt om een infogram te maken, is deze site interessant: je kan er namelijk een lijst vinden van recent aangemaakte infogrammen, en zo veel nieuws ontdekken!
[Taal: ENG]

http://visual.ly/
geef uw reactie hier

[Site] Gratis bladmuziek voor piano
Voor muzikanten: deze site heeft oneindig veel links naar bladmuziek van populaire songs, om op de piano te spelen. De bladmuziek kan je als PDF bestandn downloaden. Of de auteursrechten voor deze bladmuziek aan de wettige eigenaar afgedragen werden, is ons onbekend...
[Taal: ENG]

http://pianotte.szm.com/A.htm
geef uw reactie hier

[Site] Calm: even relaxen
Heb je teveel stress? Ga dan eens naar deze site. Daar word je via een zachte stem, relaxerende muziek, mooie beelden, meegenomen naar een plekje waar het kalm is. Af en toe kan dit echt goed doen!
[Taal: ENG]

http://www.calm.com
geef uw reactie hier

[Tip] Chrome's SEO Site tools uitgelegd 9: Img, Formatting tags bij Page Elements
Het zal je misschien verwonderen, maar Wikipedia is een uitstekende bron om informatie te vinden over software - allerlei software. Tekenprogramma's, tekstbewerkers, noem maar op. Maar ook over open source alternatieven. Op onderstaand adres vind je een lijst met open source packages. Een erg uitgebreide lijst, ook van programma's die niet meteen voor de hand liggen, zoals viewers voor moleculen, progjes die informatie geven over chemische elementen, enz.
(Ter info: voor deze tool moet je de Chrome browser gebruiken, en de SEO Site Tools installeren)
Net zoals vorige week bespreken we de onderdelen van een website, zoals die getoond worden door de SEO tools. Het volgende element van de Page Elements is Img Tags; daarmee kan je zien welke namen er gebruikt worden voor de afbeeldingen op de site, en welke ALT tags. Dit geeft je een idee van de trefwoorden die een website gebruikt om de afbeeldingen te optimaliseren.
Formatting tags die via Bold / Strong / I / EM bepaalde teksten in het vet of cursief zetten, geven je dan weer een beeld van andere trefwoorden, en vertellen je ook welke tekst gebruikt wordt om de bezoeker tot actie aan te zetten ("call to action").

https://chrome.google.com/webstore/detail/diahigjngdnkdgajdb ...
http://blog.kissmetrics.com/seo-site-tools/
geef uw reactie hier

[Software] Bing Desktop: zoeken buiten de browser
Windows 7 - freeware
Met deze bètaversie van de software Desktop kan je de Bing zoekmachine ook gebruiken buiten je browser. De tool werkt enkel onder Windows 7 en voor Engelstalige versies, maar volgens de Abondance site lukte het ook om hem te draaien op een Franstalige versie.

http://actu.abondance.com/2012/04/bing-desktop-integre-le-mo ...
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=29281
geef uw reactie hier

[Software] Verisure: huisalarm
iPhone / Android
een app van Securitas Direct, waarvoor je wel klant moet zijn van de Verisure alarmen van het beveiligingsbedrijf. Verisure is een huisalarm, en via deze mobiele app kan je weten wanneer de kinderen thuiskomen, of de loodgieter het huis verlaten heeft. Je komt zelfs de temperatuur in je huis te weten!

http://nl.verisure.be/
geef uw reactie hier

Archief per categorie

Nieuws
Flickr in een nieuw kleedje... 22/05
Pinterest gaat de pins catalogeren... 22/05
RapidShare ziet zich gedwongen drie kwart van... 22/05
Yahoo koopt Tumblr... 21/05
Software brengt gezichtsherkenning naar winke... 21/05
Komt er ook SEO voor Google Play?... 21/05
Google: muziekdienst, nieuwe maps, games, boo... 17/05
Google: Hangouts wordt volwaardige boodschapp... 17/05
De hamvraag blijft: geef jij je leven in hand... 17/05
Windows Blue wordt Windows 8.1 en gratis... 16/05
Meer artikels ....
Hardware
De kracht van de 3D-printer... 21/05
3D printer voor 347 dollar... 16/05
Nokia introduceert 2 nieuwe Mid-Range Lumia t... 10/05
Adobe brengt slimme stylus en digitale meetla... 08/05
Hardware van de week:... 03/05
Firefox 20 met nieuwe download maanger... 05/04
Skype voor Windows Phone geïntegreerd in Peop... 21/03
Samsung Galaxy S4 voorgesteld... 18/03
Philips houdt belofte... 13/03
Een tablet speciaal voor vrouwen... 12/03
Meer artikels ....
Oor
Karmacoda - Baby it's cold outside... 22/05
Minds of Infinity - First Human... 21/05
Vrijdag hoorspeldag: Boiling Frog... 17/05
Robert Daglio - com toto meu amor... 16/05
Millionaire Blonde - La Scelta del Presidente... 15/05
Reole -Prisoner (Feat. Elsie Lee)... 14/05
The Saymory - The mirror of you ... 13/05
Vrijdag hoorspeldag: De export-export... 10/05
Mojo Rising - Mojo 80s Mixdown... 08/05
Brandon Bass -Reno Knight... 07/05
Meer artikels ....

Site
MyBodyGallery: geen ideale maten... 22/05
Controversie op Google... 22/05
Dropify: snel iets delen... 22/05
Educlipper: knipselboek... 21/05
IATE: termen vertalen... 21/05
Look at this: websites en buzz... 21/05
Vrijdag multimedia: 500px.com... 17/05
Vrijdag multimedia: Atari Breakout... 17/05
Vrijdag multimedia: Samsung S4 zelf uitprober... 17/05
Hier spreekt men Nederlands: Tweetgenie... 16/05
Meer artikels ....
Tip
Windows 8 problemen oplossen: toetsen... 22/05
Windows 8 problemen oplossen: programma's afs... 21/05
Windows 8 problemen oplossen: de nieuwe zijba... 15/05
Windows 8 problemen oplossen: desktop modus... 14/05
Windows 8 problemen oplossen: de dualiteit... 13/05
Outlook 2013: frequentie controleren mail... 06/05
Tip: Waar bewaart Firefox mijn profiel?... 03/05
Windows 8: de overgang gemakkelijker maken 2... 30/04
Windows 8: de overgang gemakkelijker maken... 29/04
Win8 en Skydrive: Sync... 25/04
Meer artikels ....
Software
Converseen: reeksen afbeeldingen in één slag ... 22/05
Fhotoroom: foto's bewerken... 22/05
Family by Sygic: je gezinsleden volgen... 21/05
Pushbullet: to-do lijstjes versturen vanop he... 21/05
Vrijdag mobiele dag: Simplenote... 17/05
Vrijdag mobiele dat: Runtastic Road Bike... 17/05
KeePass Safe: beveilig je paswoorden... 16/05
n7player: muziekspeler voor Android... 16/05
Barcode generator: streepjes en QR... 15/05
TV 4.0: kanalen uit de hele wereld... 15/05
Meer artikels ....

Mei
m
d
w
d
v
z
z
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

April
m
d
w
d
v
z
z
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Maart
m
d
w
d
v
z
z
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
(c)2013 www.netties.be -- hosting & programmatie www.webdynamics.be (c)2013