[Nieuws] Is controle van VN over het internet een slechte zaak?
|
Verdrag uit 1988 moet opnieuw onderhandeld worden
In 1988 werd een verdrag gesloten dat het internet "vrij" maakte. Afgevaardigden uit 114 landen tekenden toen in Australië een overeenkomst dat het internet los maakte van alle economische en technische regels. Sindsdien is het internet uitgegroeid tot een tool die niet alleen informatie brengt, maar ook rijkdom voor zakenlui, zeggenschap voor armere bevolkingen, en veel meer.
Nu echter willen verschillende landen die deel uitmaken van het International Telecommunication Union (ITU), die inmiddels uitgegroeid is tot 193 leden, dit verdrag uit 1988 terug onderhandelen. Onderwerpen die voorheen op het anarchistische internet vrij gelaten werden, zouden volgens deze landen waaronder Rusland en China onder overheidscontrole moeten komen. Zo zou deze groep er voorstander van zijn om telefoonbedrijven geld te laten aanrekenen voor internationaal internetverkeer, zelfs een "pay-per-click" systeem willen laten invoeren zodat overheden (die in sommige landen nog altijd eigenaar zijn van de telecombedrijven) op die manier geld in de kas kunnen krijgen.
In een artikel bij Wall Street Journal wordt hierover aan de bel getrokken. Nu kan je natuurlijk zeggen dat het de VS vooral om het feit gaat dat het haar dominantie over het internet kwijt zou spelen. In de praktijk spelen de VS immers nog altijd de baas over het internet - denk maar aan het feit dat Uncle Sam nog altijd meent dat hij zeggenschap heeft over .com domeinnamen. In de toekomst zou het ITU de baas worden van ICANN, en dat zal de VS allicht niet zinnen.
Moeten we deze evolutie vrezen, of juist toejuichen? Wall Street Journal zet enkele bedenkingen op rij - en natuurlijk zijn de commentaren op het artikel ook interessant om lezen.
http://online.wsj.com/article/SB1000142405297020479240457722 ...
|
|
|
[Nieuws] Fluent.io: de toekomst van e-mail?
|
Drie ex-Googlers willen je sneller door je e-mail helpen
E-mail is een prachtig instrument, dat zijn waarde blijft houden - ondanks het feit dat er andere manieren gekomen zijn om te communiceren, die allemaal hun eigen speciale functie hebben. Alleen: het is vaak zo'n klus om doorheen alle mails te ploeteren. Er komen zoveel berichten en meldingen binnen. En dan hebben we het niet eens over spam, maar over al die "grijze" mails, nieuwsbrieven waarop je je ooit ingeschreven hebt, meldingen uit de sociale netwerken - allemaal berichten die je eigenlijk wel hebben wil, maar die samen een onoverzichtelijke berg vormen waar je doorheen moet.
Drie mannen, die voorheen meegewerkt hebben aan Google Wave, hebben nu een poging gedaan om hiervoor een oplossing te vinden. Het is een app die je Gmail account omvormt tot een newsfeed zoals je die ook bij Facebook ziet. Je kan de afbeeldingen die als bijlage bij de mail zitten in een diashow bekijken, en de mails naar een bepaald adres bekijken als een tijdlijn.
Een demo vind je op de website van de nieuwe diens, die voorlopig in beperkte beta beschikbaar is. De dienst zal gratis zijn voor de basisfuncties, en voor enkele extra functies, zoals het samenwerken aan documenten, of integratie met Dropbox of Google Docs, zal je moeten betalen.
http://fluent.io/
http://www.businessinsider.com/australian-ex-googlers-email- ...
http://www.pcworld.com/article/250343/
|
|
|
[Nieuws] Nieuwe woordjes leren: Nomofobie
|
Helft van de bevolking lijdt eraan...
Wellicht behoor jij tot de helft van de bevolking die aan nomofobie lijdt. Pijn doet dat niet, maar het zorgt wel voor paniek en een gevoel van verlorenheid. En het wordt veroorzaakt door het... verliezen van je smartphone
Uit een recent onderzoek van een Britse provider die beveiliging levert voor mobiele toestellen, SecurEnvoy, blijkt dat 66% van de 1.000 ondervraagden bang is om zijn mobiel toestel te verliezen. Een angst die zich ook laat voelen wanneer men niet in het bereik is van een gsm-mast en dus geen gesprekken of boodschappen ontvangen kan.
Het fenomeen Nomofobie zit trouwens duidelijk in de lift. Vier jaar geleden had slechts 13% van de toen ondervraagde mensen last van het fenomeen. Een stijging die ongetwijfeld alles te maken heeft met de populariteit van de smartphone. Jongeren hebben trouwens meer last van deze fobie dan ouderen, en vrouwen meer dan mannen. Alle OS - 0,89 MB - freeware De playmate van de maand is Christine Last. En voor al wie niet genoeg kan krijgen van deze dame, is er een behangpapiertje dat je als achtergrond kan gebruiken voor je computer.
http://mashable.com/2012/02/21/nomophobia/
|
|
|
[Hardware] Brits bedrijf maakt met 3D printing gebouwen
|
Weliswaar gebouwen gemaakt van zand...
Een Brits bedrijf, MOnolite UK, wil op een innovatieve manier gebruik maken van de mogelijkheden die 3D printers creëren. Alleen is het ons niet duidelijk hoe groot de printers zijn die Monolite UK daarvoor gebruiken wil. Want het bedrijf wil namelijk.... huizen printen.
Het zit zo. Wanneer je nu een gebouw met een complexe structuur wil maken van bijvoorbeeld steen, dan heb je speciale cement nodig. Met een 3D printer zou dat allemaal gemakkelijker moeten: de printer baseert zich gewoon CAD tekeningen om die uit te voeren, laag voor laag. Daardoor zou bijvoorbeeld een koepel gemaakt kunnen worden in bouwmateriaal, terwijl je bij beton daar een heel speciale bekisting voor zou moeten maken. Je kan je natuurlijk wel afvragen hoe groot de printer moet zijn, wil hij zoiets kunnen opbouwen.
Maar het verhaal wordt nog eigenaardiger. Bij het printen van de laagjes, zou namelijk geen kunststof gebruikt worden, geen cement maar... een anorganisch bindmiddel, en zand. Het bindmiddel zou het zand perfect bij elkaar houden. En de zandkorrels die niet met het bindmiddel in aanraking gekomen zijn, kunnen terug gebruikt worden voor de volgende print.
Meer bij The Verge
http://www.theverge.com/2012/2/21/2811146/3d-printing-d-shap ...
|
|
|
|
|
[Oor] Cut009 Exustabces - Miles Apart
|
[Site] TextMotivate: jezelf aanmoedigen
|
[Site] MyBrainShark: voeg audio bij een presentatie
|
Een handige online dienst: hier kan je een online en mobiele video presentatie aanmaken; je moet gewoon PowerPoints, documenten, foto's of videoclips uploaden. En daarna kan je audio toevoegen, afkomstig van je mobiele teostel, je microfoon of een MP3.(Bron: Wim W) [Taal: ENG]
http://www.brainshark.com/mybrainshark
|
|
|
[Site] Src-img: bron van een afbeelding zoeken
|
[Tip] Creative Commons afbeeldingen: Fotopedia
|
[Software] Verdachte software verwijderen: Clonezilla
|
Dit is een gratis open source programma, waarmee je backups en recoveries kan maken. Er bestaan twee versies van: Clonezilla Live (een opstartbare Linux distributie) en Server Edition, waarbij je meerdere cloons kan maken.
http://clonezilla.org/
|
|
|
[Software] Paintball: leuk spelletje
|
|
|